Zlaté odliatky a kinebary

Investovanie do investičného zlata nám prináša veľa možností a my by sme mali vedieť, ako si máme správne vybrať zlaté investičné odliatky. Spoločnosti zaoberajúce sa predajom investičných kovov majú spravidla v ponuke dva základné typy zlatých investičných odliatkov a to kinebary a ostatné zlaté odliatky.

Čím sa odlišujú kinebary od klasických zlatých investičných odliatkov?

Kinebar® je svetový unikát, ktorý sa vyrába technológiou Kinegram® (OVD Kinegram Corp.) na výrobu zlatých odliatkov.
Kinegram® – Obraz kinegramu je vytvorený jemnými linkami rôznej hĺbky a tvaru. Pri zmene uhlu dopadajúceho svetla sa obraz kinegramu postupne mení a vytvára efekt pohybujúceho sa obrazu. Špeciálne high-tech zabezpečenie Kinegram® embosované do zadnej strany odliatku drahého kovu je označované ako Kinebar®.

Pozrime sa spoločne na 1g zlatý investičný odliatok Kinebar® od rakúskej mincovne Münze Österreich.

Predná strana zlatého investičného odliatku obsahuje informácie o váhe odliatku, rýdzosti zlata a o zlievarni. Odliatok má vlastné výrobné číslo a dominantné je logo mincovne. Na zadnej strane odliatku je zobrazený slávny Lipicanský kôň, ktorého chov má v Rakúsku dlhoročnú tradíciu. Obraz koňa je vyrobený laserom, špeciálnou holografickou technológiou, ktorý zaručuje pravosť odliatku. Táto technológia slúži aj na ochranu bankoviek pred falšovaním, taktiež pri výrobe pasov, víz a identifikačných kariet.

Klasické zlaté investičné odliatky sa vo všeobecnosti líšia iba zadnou stranou odliatku, ktorá je čistá a neobsahuje kinegram – najdôležitejší ochranný prvok. Oba odliatky sú akceptovateľné na všetkých trhoch s investičným zlatom.

 

Buďte informovaní o dôležitých veciach medzi prvými. Prihláste sa k odberu newsletteru jedným kliknutím.