Recenzia knihy: CO neSMÍTE VĚDĚT !

Deje sa to dennodenne. Po celom svete. A už to nikomu nepríde ani trochu zvláštne. Prijímame informácie tak, ako sú nám podané, bez premyslenia, bez vlastného zhodnotenia. Jednoducho nasávame. V škole, pred televízorom, na internete. Len málokto z nás si pravidelne kladie tú základnú otázku: Komu toto v skutočnosti prospeje?

Michael Morris vo svojej knihe CO neSMÍTE VĚDĚT ! však túto otázku otvára snáď stokrát. A Vy pri čítaní vďaka tomu zistíte, že svet vyzerá trošku inak ako sa zdá. Miestami Vám napadne, že toto nemôže byť pravda, takto to jednoducho nemôže fungovať. Inokedy sa utvrdíte v tom, že líščia šikovnosť je tou najdôležitejšou prémiou v každej historickej dobe.

KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE?

Kniha je spleť teórií, ktoré sa Vám budú zdať konšpiračné, lebo znejú možno až šialene. Lebo viete, že sú hrozné, ale pravdivé, tak ich tak označíte. Lebo je to tak najjednoduchšie. Ale keď Vás zaujmú, keď nazriete v kapitolách napríklad do histórie zlata, či striebra, keď Vás autor prinúti trošku viac sa zamyslieť (a on Vás nenútene prinúti) a vyhľadať si seriózne zdroje, tak Vás zamrazí.

Pretože zistíte, že sa na svet pozeráte cez ružové okuliare. Že politike, peniazom a finančnej gramotnosti venujete tak málo. Že by ste mali viac športovať, podporovať malých miestnych podnikateľov, nefandiť slepo všetkým moderným zariadeniam, vďaka ktorým o Vás skoro každý vie takmer všetko. Že by ste sa mali naučiť nájsť skutočné hodnoty a skôr obetovať pohodlné kreditky, ako ich všade využívať. Že je lepšie mať svoje peniaze ako byť zadĺžení voči banke alebo, nedajbože, nebankovke. A hlavne, že nie každý kto Vám niečo povie (novinár, politik, bankár, alebo aj bežný človek) má zaručene správne informácie.

KNIHA OTÁZOK A ODPOVEDÍ

Už po chvíli Vám v hlave vyskočia otázniky. Začnete byť lační po riešení a informáciách. A hneď ich aj dostanete. Pekne na tanieri. Bez servítky. S konkrétnymi menami, dátumami, názvami organizácií a sumami. Teda žiadne zaobalené sladké rečičky.

Budete spolu s Morrisom riešiť tie najdôležitejšie otázky a získate faktami podložené odpovede: Papierové peniaze ako také v dnešnej dobe nemajú v skutočnosti žiadnu hodnotu. Jedinou hmotnou zábezpekou sú drahé kovy. Celému svetu vládne pár najbohatších rodín. Bola Európska únia skutočne plánovaná a realizovaná v zmysle prospechu pre bežných obyvateľov? Čo môžeme očakávať v najbližších rokoch? Ako veľmi manipulujú a sú manipulované médiá? Ako a kam investovať, aby to nebol len výstrel do tmy, ale komfortná zábezpeka? Ako a kam sa pohybujú ceny zlata? A čo jeho nenápadnejší brat? Striebro je častokrát tým menej populárnym a možno práve preto Vás o to viac prekvapí. Ako a kam sa hýbe cena striebra? Ako stabilné sú? Kto to vlastne všetko ovplyvňuje? Čo je FED, MMS BIS alebo NESARA? A veľa, veľa iného.

História sa častokrát opakuje a bude sa krútiť stále dokola, kým sa ľudia nepoučia a nenájdu schodnejšiu cestu. Avšak, zatváraním očí pred problémami alebo vecami, ktorým nerozumejú sa nezmení nič.

Kniha má 390 strán, ale zaručene sa ani na jednej z nich nebudete nudiť. Nemusíte veriť všetkému, ale nedržte oči pevne zatvorené. Prijímajte. Rozmýšľajte. Pátrajte ďalej. Urobte aj vďaka nej Váš život a raz možno aj svet kvalitnejším. A hlavne, dookola sa pýtajte: Komu toto v skutočnosti prospeje?

Túto knižku odporúča: InvestičnýBlog.sk a investicnyportfolio.info

Knižku nájdete v online kníhkupectve upbook.sk

Buďte informovaní o dôležitých veciach medzi prvými. Prihláste sa k odberu newsletteru jedným kliknutím.