Investičná strieborná minca – Maple Leaf

Touto cestou by sme Vám radi predstavili ďalšiu spomedzi najznámejších investičných strieborných mincí – Maple Leaf – javorový list. Túto mincu razí Kráľovská Kanadská mincovňa a prvýkrát uzrela svetlo sveta v roku 1988.

Dizajn mince sa inšpiroval symbolom Kanady, javorovým listom. Vzhľadom na to okamžite viete, o akú mincu ide a ktorej mincovni patrí.

Táto investičná strieborná minca je 3,15 mm hrubá a má priemer 38 mm. Nakoľko je vyrobená zo striebra o rýdzosti 999,9/1000, patrí medzi najrýdzejšie strieborné mince. Hmotnosť mince je 31,1066 g. Maple Leaf má ako minca štatút zákonného platidla s nominálnou hodnou 5 kanadských dolárov. Táto hodnota je však len symbolická, jej skutočná hodnota je oveľa vyššia.

Na lícnej strane mince je vyrazený masívny nápis CANADA, javorový list, údaje o rýdzosti – Fine Silver 9999 a hmotnosť mince – 1 OZ Argent Pur.

Rubu mince dominuje podobizeň Kráľovnej Elizabethy II. Zaujímavosťou je, že táto podobizeň sa každoročne mení a prispôsobuje sa veku kráľovnej. Je tu uvedená nominálna hodnota mince 5 CAD a rok razby.

Investičné strieborné mince nielen výborným uchovávateľom hodnoty, ale aj skvelým darčekom, pripomínajúcim cenné životné úspechy.

Buďte informovaní o dôležitých veciach medzi prvými. Prihláste sa k odberu newsletteru jedným kliknutím.