Investičná strieborná minca – Philharmoniker

Dnes si Vám dovoľujeme predstaviť investičnú striebornú mincu Wiener Philharmoniker – Viedenskí filharmoníci. Od roku 2008 ju razí Rakúska mincovňa – Münze Österreich, ktorá má viac ako 800 ročnú tradíciu.

Motívom mince je Viedenský filharmonický orchester, ktorý bol založený v roku 1842 a považuje sa za jeden z najlepších na svete. Je obzvlášť známy kvôli koncertom Johanna Straussa. Autorom motívu tejto mince je Thomas Pesendorfer, ktorý je hlavným rytcom mincovne.

Táto investičná strieborná minca je 3 mm hrubá a má priemer 37 mm. Je vyrobená zo striebra o rýdzosti 999/1000. Jej hmotnosť je 31,104 g , inak povedané trójska unca.

Na lícnej strane mince je vyobrazený orgán zo Zlatej sály spolu s nápisom Republik Österreich a 1 Unze feinsilber. Taktiež je tu vyrazený rok edície mince a nominálna hodnota 1,5 €.

Na rubovej strane mince sú vyobrazené nástroje Viedenských filharmoníkov – kontrabas, viedenský roh, husle, vilolončelá a hoboj. Nad nimi je vyrazený masívny nápis Wiener Philharmoniker.

Záverom už iba jedna informácia a síce, táto krásna investičná strieborná minca je v Rakúsku uznaná za zákonné platidlo s nominálnou hodnotou 1,5 €.

Buďte informovaní o dôležitých veciach medzi prvými. Prihláste sa k odberu newsletteru jedným kliknutím.