Niekoľko dôvodov prečo investovať do zlata

Zlato tu bolo, je a vždy bude. Má svoju minulosť, prítomnosť a určite aj budúcnosť, o čom vás presvedčím v niekoľkých podstatných dôvodoch, prečo sa stále do tohto drahého kovu oplatí investovať.

Zlato sa dobre prenáša, preváža, mobilita nie je problém

To sa určite nedá povedať o poliach, pôde, lesoch, lúkach, nehnuteľnostiach a politickej zodpovednosti.

Zlato sa ľahko pozná

Zlato pozná každý. Malé dieťa, Eskimák, ale aj pomocný kuchár, ktorý svoju kuchyňu neopustil roky.

Zlato je trvanlivé

Zlato toho vydrží veľa. Nezľakne sa kyseliny /nie všetkých/, nezničí ho oheň, vietor, slaná či sladká voda. Na morskom dne môže ležať storočia a zub času sa nezahryzne. Zlato to prežije.

Zlato je ľahko deliteľné

Na manipuláciu so zlatom nepotrebujeme nožnice na plech, či kombinačky. Už vopred je rozdelené na odliatky od 1g, 5g, 10g až po 100 ks mince, či tonové zlaté odliatky.

Malá váha, ale veľká hodnota

Zlato pre jeho hustotu patrí do skupiny malých vecí s veľkou hodnotou.

Zlato je jedinou dobrovoľne uznávanou globálnou menou

Vo všetkých zemiach sveta je či už za mierových, ale aj vojnových časoch zlato uznávané ako obchodný artikel, porovnávací ukazovateľ, držiteľ kúpnej sily, predmet výmeny. Je to univerzálna mena. Zlato je obchodované na voľnom trhu alebo spôsobom určeným zákonom. Zlato v čase núdze nikdy nesklame.

Zlato je nielen vzácne, ale aj krásne

Hoci zlato poznáme už tisícročia, stále nás fascinuje, nenudí nás a za celý ľudský život nám nezovšednie. Zlato bolo a bude symbolom spoločenského postavenia. Dnešný šperkársky priemysel si nemožno predstaviť bez zlata. Potreba zdobiť sa, je nám vrodená.

Zlato je likvidné

A to aj vedy, keď iné platidlá zlyhávajú alebo celkom strácajú svoju hodnotu.

Ochrana pred infláciou

Zlato sa vie popasovať s infláciou, ale nezľakne sa ani deflácie.

Zlato je náš „ochrankár“

Zlato nám poskytuje ochranu pred rôznymi druhmi finančných pohrôm, bankovými prázdninami, kurzovými prepadmi, občianskymi vojnami, prevratmi, prírodnými katastrofami atď..

V dôvodoch prečo investovať do zlata by som mohla pokračovať ďalej. Nabudúce sa pozrieme naopak na dôvody rizík investovania do zlata.

Buďte informovaní o dôležitých veciach medzi prvými. Prihláste sa k odberu newsletteru jedným kliknutím.