Je investícia do zlata a striebra stále zaujímavá?

Je to veľmi často diskutovaná téma v posledných týždňoch. Od septembra 2011 sa „zlatí“ investori pozerajú na neustály pokles cien drahých kovov. Len za posledný kalendárny rok klesla cena zlata o 34% a cena striebra dokonca o 47%. Určite nie je jednoduché prikupovať drahé kovy v tejto situácií, obzvlášť ak ste ich nakúpili na podstatne vyšších cenových úrovniach.

Podľa všetkého je ale ideálny čas na nákup, prípadne na spriemerovanie si ceny už na nakúpených drahých kovoch. My ľudia ale nemáme radi lacné veci, však? Radi nakupujeme keď cena rastie a keď cena padá, tak vyčkávame. Robíme to presne naopak, ako to robia sofistikovaní investori. A ani si nevšimneme, že zlato sa už predáva pod ťažobné náklady, ktorých cena neustále rastie. Nepremárnite túto jedinečnú príležitosť na nákup investičného zlata a striebra.

Zlato a striebro sú súčasťou našej histórie, našej kultúry, má stabilné miesto v našich portfóliách a našu dôveru si plným právnom zaslúža. Hodnotové vyjadrenie drahých kovov je stabilné a mení sa len ich cena. Na tú ma vplyv predovšetkým politická situácia vo svete. Nemusíme byť sofistikovaní investori, aby sme chápali kam sa podejú zisky z akcií a indexov, keď sa prestanú tlačiť miliardy papierových a elektronických dolárov, eur a ďalších mien. Ešte je druhá možnosť a síce, že tlačiarenské stroje nikdy nestíchnu.

Čo myslíte, aká asi bude hodnota našich papierových úspor?

Buďte informovaní o dôležitých veciach medzi prvými. Prihláste sa k odberu newsletteru jedným kliknutím.