Investičné zlato / Zlato mince / 1/2 Oz / ½ Oz Noahs Ark - Armenia

½ Oz Noahs Ark - Armenia ½ Oz Noahs Ark - Armenia
Výrobca:Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH
Materiál:Zlato
Rýdzosť:999,9/1000
Hmotnosť:15.55 g
Rozmer (V׊×H):Ø 30,20
Nominálna hodnota:25 000 DRAM
Uvedená cena je bez DPH


  Kúpou získate 1.31 zlaťáka / kus.NOAH´S ARK - ARMENIA ½ OZ
Mincu NOAH´S ARK - ARMENIA ½ OZ vydáva Centrálna banka Arménskej republiky. Výroba podlieha prísnym požiadavkám centrálnej banky: Na razenie týchto investičných mincí udelila CBA právo raziť ich jednej z najmodernejších súkromných mincovní v Nemecku - GEIGER Edelmetalle. Zlatá minca je vyrobená z najčistejšieho zlata (999,9 / 1000). a má nominálnu hodnotu 25 000 DRAM.
Mince NOAH´S ARK - ARMENIA ½ OZ zo série Gold Bullion sú zabalené s prepracovaným certifikátom pravosti vrátane postupného číslovania v bezpečnostnej kapsuli, ktorú je možné otvoriť iba zničením. Celkový vzhľad mince a jej obalu vyniká kvalitnou povrchovou úpravou papiera a jedinečným dizajnom v porovnaní s inými investičnými mincami.
 
Ich motívom sú Noemova archa a hora Ararat, a teda námetom sa stal biblický príbeh, kde Noe na Boží príkaz postavil archu (plavidlo), aby uchránil svoju rodinu a všetky druhy zvierat pred potopou. Keď potopa ustúpila, archa spočinula na vrchole hory Ararat. Aj napriek tomu, že dnes sa hor Ararat nachádza na území Turecka, je národným symbolom Arménska.